Disciplines and Athletes
Artistic Gymnastics
Discipline
|
Athlete
|
Bireysel Genel Tasnif
|
Liu Carlo Mandela Tuaklı
|
Bireysel Genel Tasnif
|
Mert Efe Kılıçer
|
Bireysel Genel Tasnif
|
Volkan Arda Hamarat
|
Halka
|
Volkan Arda Hamarat
|
Karışık Çiftler
|
Atiye Berra Karademir
|
Karışık Çiftler
|
Volkan Arda Hamarat
|
Kızlar Bireysel
|
Atiye Berra Karademir
|
Kızlar Bireysel
|
Beren Ay
|
Kızlar Bireysel
|
Zeynep Kurtuluş
|
Paralel
|
Mert Efe Kılıçer
|
Athletics
Discipline
|
Athlete
|
|
Emirhan Genç
|
|
Zeynep Öz
|
100m
|
Melih Candaş
|
100m
|
Zeynep Kaya
|
100m Engelli
|
Defne Tuna
|
1500m
|
Ayça Fidanoğlu
|
1500m
|
Muhammed Ağgün
|
2:01.84 derecesiyle serilerinde 4. ve genel sıralamada 9. olarak Oyunları tamamladılar.
|
Emirhan Genç
|
2:01.84 derecesiyle serilerinde 4. ve genel sıralamada 9. olarak Oyunları tamamladılar.
|
Eren Keser
|
2:01.84 derecesiyle serilerinde 4. ve genel sıralamada 9. olarak Oyunları tamamladılar.
|
Mazlum Tuncer
|
2:01.84 derecesiyle serilerinde 4. ve genel sıralamada 9. olarak Oyunları tamamladılar.
|
Melih Candaş
|
2000m Engelli
|
Ceren Kılıç
|
2000m Engelli
|
Musab Kundakçı
|
200m
|
Melih Candaş
|
200m
|
Zeynep Kaya
|
3 Adım Atlama
|
Emre Çolak
|
3000m
|
Azat Özkan
|
3000m
|
Edibe Yağız
|
400m
|
Edanur Tulum
|
400m
|
Eren Keser
|
5000m Yürüyüş
|
Furkan Yaran
|
800m
|
Behiye Yavaşça
|
800m
|
Mazlum Tuncer
|
Cirit Atma
|
Mahmut Can Çalışır
|
Cirit Atma
|
Nisanur Akdoğan
|
Çekiç Atma
|
Murat Çağatay Yazıcı
|
Çekiç Atma
|
Naz Baykal
|
Gülle Atma
|
Erdem Gündemir
|
Gülle Atma
|
Özlem Özcan
|
İsveç Bayrak
|
Defne Tuna
|
İsveç Bayrak
|
Edanur Tulum
|
İsveç Bayrak
|
Elif Aydın
|
İsveç Bayrak
|
Zeynep Kaya
|
Sırıkla Atlama
|
Cemile Güner
|
Uzun Atlama
|
Elif Aydın
|
Uzun Atlama
|
Yusuf Şenödeyici
|
Yüksek Atlama
|
Damla Özgül
|
Yüksek Atlama
|
Yasir Kuduban
|
Badminton
Discipline
|
Athlete
|
Karışık Çiftler
|
Buğra Aktaş
|
Karışık Çiftler
|
Ravza Bodur
|
Tekler
|
Buğra Aktaş
|
Tekler
|
Ravza Bodur
|
Basketball
Discipline
|
Athlete
|
Erkekler Takım
|
Demir Doğan
|
Erkekler Takım
|
Deniz Gökpınar
|
Erkekler Takım
|
Ege Akçay
|
Erkekler Takım
|
Eren Erdoğan
|
Erkekler Takım
|
Eren İlyem
|
Erkekler Takım
|
Muhammed Emin Kara
|
Erkekler Takım
|
Oğuz Kaan Yarkut
|
Erkekler Takım
|
Ruşen Kerem Erdem
|
Erkekler Takım
|
Salih Altuntaş
|
Erkekler Takım
|
Taylan George Warren
|
Erkekler Takım
|
Yağız Aksu
|
Erkekler Takım
|
Yaman Alişan
|
Cycling
Discipline
|
Athlete
|
Bireysel Zamana Karşı
|
Emine Irmak Sezer
|
Bireysel Zamana Karşı
|
Mehmet Emin Çiçek
|
Bireysel Zamana Karşı
|
Muhammed Ali Sünbül
|
Yol
|
Emine Irmak Sezer
|
Yol
|
Mehmet Emin Çiçek
|
Yol
|
Muhammed Ali Sünbül
|
Judo
Discipline
|
Athlete
|
+100kg
|
Recep Ergin
|
-44 kg
|
Zilan Ertem
|
-48 kg
|
Pınar Boğa
|
-52kg
|
Şeyma Yıldırım
|
-55 kg
|
Tuncay Türkman
|
-57kg
|
Elif Ağar
|
-66kg
|
İbrahim Demirel
|
-70kg
|
Ecem Baysug
|
-73kg
|
Erman Gürgen
|
-78kg
|
Sümeyye Kaya
|
-81kg
|
Mertcan Kömpe
|
-90kg
|
Mevlüt Öztaş
|
Karışık Takım
|
Ecem Baysug
|
Karışık Takım
|
Elif Ağar
|
Karışık Takım
|
Erman Gürgen
|
Karışık Takım
|
İbrahim Demirel
|
Karışık Takım
|
Mertcan Kömpe
|
Karışık Takım
|
Mevlüt Öztaş
|
Karışık Takım
|
Pınar Boğa
|
Karışık Takım
|
Recep Ergin
|
Karışık Takım
|
Sümeyye Kaya
|
Karışık Takım
|
Şeyma Yıldırım
|
Karışık Takım
|
Tuncay Türkman
|
Swimming
Discipline
|
Athlete
|
|
Pınar Dönmez
|
|
Recep Hazar Kirez
|
|
Talya Erdoğan
|
|
Talya Erdoğan
|
100 m Kelebek
|
Can Çorumlu
|
100 m Kurbağalama
|
Ege Altan
|
100m Kelebek
|
Defne Tanığ
|
100m Kelebek
|
Tuncer Berk Ertürk
|
100m Kurbağalama
|
Meriç Uygun
|
100m Kurbağalama
|
Pınar Dönmez
|
100m Serbest
|
Cansu Canki
|
100m Serbest
|
Meriç Uygun
|
100m Sırtüstü
|
Bera Kayra Sarıkaya
|
100m Sırtüstü
|
Esra Simay Özdaban
|
100m Sırtüstü
|
Göksu Gümüş
|
1500m Serbest
|
Emir Batur Albayrak
|
200 m Karışık
|
Bera Kayra Sarıkaya
|
200 m Kelebek
|
Belis Şakar
|
200 m Kurbağalama
|
Ege Altan
|
200m Karışık
|
Aykut Mert Iravul
|
200m Karışık
|
Belis Şakar
|
200m Kelebek
|
Aykut Mert Iravul
|
200m Kelebek
|
Tuncer Berk Ertürk
|
200m Kurbağlama
|
Meriç Uygun
|
200m Serbest
|
Cansu Canki
|
200m Serbest
|
Emir Batur Albayrak
|
200m Serbest
|
Talya Erdoğan
|
200m Serbest
|
Tolga Temiz
|
200m Sırtüstü
|
Aykut Mert Iravul
|
200m Sırtüstü
|
Bera Kayra Sarıkaya
|
200m Sırtüstü
|
Defne Tanığ
|
200m Sırtüstü
|
Esra Simay Özdaban
|
400m Karışık
|
Aykut Mert Iravul
|
400m Karışık
|
Belis Şakar
|
400m Serbest
|
Emir Batur Albayrak
|
400m Serbest
|
Tolga Temiz
|
4x100 m Karışık
|
Bera Kayra Sarıkaya
|
4x100 m Karışık
|
Can Çorumlu
|
4x100 m Karışık
|
Ege Altan
|
4x100 m Karışık
|
Recep Hazar Kirez
|
4x100m Karışık
|
Cansu Canki
|
4x100m Karışık
|
Defne Tanığ
|
4x100m Karışık
|
Esra Simay Özdaban
|
4x100m Karışık
|
Pınar Dönmez
|
4x100m Karışık Bayrak
|
Bera Kayra Sarıkaya
|
4x100m Karışık Bayrak
|
Cansu Canki
|
4x100m Karışık Bayrak
|
Defne Tanığ
|
4x100m Karışık Bayrak
|
Ege Altan
|
4x100m Serbest Bayrak
|
Cansu Canki
|
4x100m Serbest Bayrak
|
Esra Simay Özdaban
|
4x100m Serbest Bayrak
|
Göksu Gümüş
|
4x100m Serbest Bayrak
|
Talya Erdoğan
|
4x100m Serbest Karışık
|
Cansu Canki
|
4x100m Serbest Karışık
|
Meriç Uygun
|
4x100m Serbest Karışık
|
Recep Hazar Kirez
|
4x100m Serbest Karışık
|
Tuncer Berk Ertürk
|
50 m Serbest
|
Bera Kayra Sarıkaya
|
50 m Serbest
|
Recep Hazar Kirez
|
50m Serbest
|
Cansu Canki
|
Tennis
Discipline
|
Athlete
|
|
Mustafa Kaan Köse
|
Karışık Çiftler
|
İrem Kurt
|
Karışık Çiftler
|
Mustafa Kaan Köse
|
Tekler
|
İrem Kurt
|
Volleyball
Discipline
|
Athlete
|
Erkekler Takım
|
|
Erkekler Takım
|
Alper Ayar
|
Erkekler Takım
|
Aykut Gedik
|
Erkekler Takım
|
Bahadır Kuyucu
|
Erkekler Takım
|
Batuhan Aydın
|
Erkekler Takım
|
Berk Dilmenler
|
Erkekler Takım
|
Can Koç
|
Erkekler Takım
|
Cemal Özgür
|
Erkekler Takım
|
Gökcen Yüksel
|
Erkekler Takım
|
Meriç Akovalı
|
Erkekler Takım
|
Özgür Karababa
|
Erkekler Takım
|
Yiğit Savaş Kaplan
|
Kızlar Takım
|
Bengisu Aygün
|
Kızlar Takım
|
Beren Yeşilırmak
|
Kızlar Takım
|
Berka Buse Özden
|
Kızlar Takım
|
Berre İnce
|
Kızlar Takım
|
Bilge Paşa
|
Kızlar Takım
|
Dilay Özdemir
|
Kızlar Takım
|
Ege Melisa Bükmen
|
Kızlar Takım
|
Eylül Durgun
|
Kızlar Takım
|
Fatma İklimya Demir
|
Kızlar Takım
|
Selen Naz Kıran
|
Kızlar Takım
|
Tuanna Mallı
|
Kızlar Takım
|
Yasemin Narlıoğlu
|
The 2022 European Youth Olympic Summer Festival is taking place in Banská Bystrica, Slovakia, from 24 to 30 July.
The Festival, which will be attended by athletes between the ages of 15 and 18 from 50 countries in Europe, will see athletes compete across 10 sports including artistic gymnastics, athletics, badminton, basketball, cycling, handball, judo, tennis, volleyball and swimming. Badminton and triathlon are included in the competition program for the first time in EYOF history.
Team Türkiye will be made up of 105 athletes competing across 9 of the 10 sports with athletes participating in all individual sports and three teams, namely Basketball Boys, Volleyball Girls and Volleyball Boys. Together with the technical staff, our team at the Festival will comprise 149 people.